Резултати

Вкупни бодови по категории од натпреварувачка сезона 2018/2019

КАТЕГОРИЈА СЕНИОРИ МС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Бојан Костадинов546612
Леонид Стојанов545510
Иван Пејоски54448
Кирил Ивановски42336
Огнен Трајковски4122
Димитар Цикарски4222
Христијан Николовски2122
Петар Живковски/3

КАТЕГОРИЈА 2001/2002 МС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Борис Цикарски226612
Стефан Јанчев1/55
Димитар Генчев1/459
Димитар Неделковски2/33
Христијан Николовски21

КАТЕГОРИЈА 2003/2004 МС

РангирањеI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Филип Анастасов446612
Златко Малиминов14538
Никола Кузмановски55
Борис Цветковски2244
Марко Краљев44
Ангел Иванов3/
Марко Трпевски2/
Димитар Неделковски/1
Димитар Генчев/1

КАТЕГОРИЈА 2005/2006 МС

РангирањеI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Марио Џон546511
Далибор Аврамовски635611
Петар Цоњковски33437
Никола Шашков33347
Горазд Чобанов3122
Стефан Стојчевиќ2322
Христијан Николовски4/
Драган Матов2/
Димитар Николовски2/
Димитар Генчев/4
Никола Кузмановски/2
Леон Попов/2

КАТЕГОРИЈА 2007/2008 МС

РангирањеI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Јован Павловски2/5611
Лука Стефановски646511
Дамјан Попов31246
Јосиф Димов51437
Ѓорѓи Ивановски 5233
Евгениј Панговски3422
Андреј Миновски/422
Матеј Ташковски43
Петар Жежов21

КАТЕГОРИЈА 2009/2010 МС

РангирањеI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Михаил Ивановски426612
Андреј Атанасовски4/55
Виктор Поленак24549
Марко Наумов/333
Леон Тасевски3333
Христијан Стојковски22
Андреј Цубалевски1444
Стефан Цветковски/3

КАТЕГОРИЈА СЕНИОРИ ЖС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Елена Ристевка3/6612
Марија Манчевска325510
Ана Марија Баљиќ2144
Ина Стефановска4/

Категорија 2003/2004 ЖС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Елена Ристевска6612
Ива Стефановска42549
Теа Јовановиќ33459
Викторија Младеновска33336
Љиљана Кралева2/22
Јана Трпчевска/222

Категорија 2005/2006 ЖС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Ивана Ристеска4/6612
Тамара Петрушевска/4538
Јована Јовиќ32448
Јана Трпчевска55
Сара Смилевска2/33
Ана Илиева3/22
Сара Јовановска/122
Јована Димитриевска//22

Категорија 2007/2008 ЖС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Ивана Трпевска33
Арбенија Алили4/
Неда Илиева4/6612
Јана Белева445510
Цветанка Коруновска33
Вероника Коруновска33
Мила Спасова33448
Ангела Трповска2333
Матеа Павловска2233
Ивана Николова/3
Мила Цоњковска/2
Ива Живковска42

Ветерани МС

Име и ПрезимеIII коло
23.02.2019
IV коло
30.03.2019
Вкупно
Саше Ристоски6612
Игор Миноски5510
Саша Цветковски44
Зоран Глоговац44
Томче Христов33
Марјан Стојановски33

Ветерани ЖС

РезултатиI коло 24.11.2018II коло 23.12.2018III коло 23.02.2019IV коло 30.03.2019V коло 20.04.2019VI коло 01.06.2019Вкупно
Лидија Мано Илиев6/6612
Весна Цавировска2/5510
Искра Геразова1/448
Марина Пешиќ33
Драгана Биљановска3/
Драгана Колевска2/
Христина Анастасова1/
Тања Тодоровска1/

Ветерани Микс

Резултати23.02.201930.03.2019 Вкупно
Лидија Мано Илиев
Горан Тасевски
6612
Сашо Ристески
Весна Цавировска
5510
Игор Миноски
Искра Геразова
448
Саша Цветановски
Марина Пешиќ
33