РЕЗУЛТАТИ

Натпреварувачка сезона 2021/22

У9 МСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Теодор Јеримчев1681236
Никодим Веселиновски12101032
Стилијан Веселиновски1012830
Стефан Шаракински016420
Андреј Ѓеогиевски001616
У13 МСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Леон Тасевски16161648
Виктор Поленак12121236
Андреј Цубалевски1010828
Лазар Саздов48416
Марио Стојановски001010
Кален Тасевски8008
Адријан Ангелковски0044
Павел Миланов0044
Никола Николиќ0044
Петар Треновски0011
Максим Милошевски0011
Марко Стојановски0011
У13 ЖСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Михаела Атанасовска10161642
Ѕвезда Велевска12121236
Ива Велковска810018
Софија Шашков160016
У13 МДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Виктор Поленак / Андреј Цубалевски12161644
Лазар Саздов / Мартин Наумов10121234
Леон Тасевски / Кален Тасевски160016
Марко Стојановски / Марио Стојановски001010
Петар Треновски / Никола Николиќ0088
У15 ЖДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2021)Вкупно:
Теодора Павловска / Матеа Павловска16101036
Каја Тасевска / Дона Стрезовска1201628
Дора Апостолска / Ѕвезда Велевска0161228
Михаела Атанасовска / Марија Мирковиќ012820
У13 МИКСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (04.03.2022)Вкупно:
Кален Тасевски / Ѕвезда Велевска160016
Леон Тасевски / Софија Шашков120012
У15 МСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Јован Павловски16161648
Јосиф Димов10121234
Лука Стефановски1281030
Дамјан Јакимовски410822
Дамјан Попов81413
Матеј Ташковски44412
Стефан Аврамовски4149
Матеј Мицевски1416
Марко Наумов4116
Мартин Ивановски0145
Иван Андоновски0404
Дамјан Јовановски0404
Ангелче Трајановски0101
Никола Радиновски0101
У15 ЖСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Ива Живковска16161648
Матеја Павловска12101234
Дона Стрезовска8121030
Теодора Павловска104822
Дора Апостолоска0819
Каја Тасевска4048
Марија Мирковиќ0448
Матеја Димовска0044
Софија Антова0044
Ивана Николова0011
У15 МДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Лука Стефановски / Јован Павловски16121644
Јосиф Димов / Дамјан Јакимовски10161238
Дамјан Попов / Матеј Ташковски12101032
Стефан Аврамовски / Матеј Мицевски88824
[table “” not found /]

У15 МИКСI коло (28.03.2021)II коло (26.12.2021)III коло (2022)Вкупно:
Ива Живковска / Лука Стефанов16161648
Дамјан Попов / Дона Стрезовска12121236
Матеј Мицевски / Михаела Атанасовска10101030
Дора Апостолоска / Мартин Ивановски08412
Марио Стојановски / Марија Мирковиќ04812
У17 МСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Марио Џон16121644
Никола Шашков12161240
Петар Цоњковски8101028
Теодор Мирчевски04812
Леон Попов100010
Кристијан Јаневски0808
Марио Димчевски4004
Давид Ошавковски4004
Димитар Коцевски4004
Леон Тодевски4004
Теодор Јовановски0404
Христијан Иванов0404
У17 ЖСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Неда Илиев16161648
Мила Цоњковска10121234
Сара Костовска128828
Ивана Трпевска8101028
Ангела Трпевска44412
Викторија Гошевска4408
Сара Цветановска4408
Ива Павловска4105
Марија Поповска0404
У17 МДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Никола Шашков / Марио Џон160016
Петар Цоњковски / Леонид Попов120012
У17 ЖДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Сара Костовска / Мила Цоњковска0161228
Ангела Трпеска / Ивана Трпеска0121628
У19 МСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Далибор Аврамовски16161648
Марко Христов10121234
Горазд Чобанов120820
Кристијан Блажевски041014
Дарко Ристиќ84012
Иван Николовски010010
Бојан Петревски0808
У19 ЖСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Ивана Ристеска16161648
Јана Трпчевска12121236
Сабрија Амед10101030
Тамара Петрушевска48416
Милена Богоева44816
Маја Колевска80412
Викторија Јовановска44412
Мартина Бандева0404
Сениори МСI коло (14.11.2021)II коло (24.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Иван Пејовски12161644
Борис Цикарски8121232
Димитар Цикарски10101030
Филип Ангелковски18817
Петар Живковски160016
Кристијан Николовски44412
Филип Анастасов44412
Стефан Јанев4149
Марко Станишиќ1146
Кирил Ивановски4004
Димитар Неделковски0404
Дарко Ристиќ0404
Андреј Павлов0101
Сениори ЖСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Ана Марија Баљиќ8121636
Ина Стефановска1616032
Елена Ристеска1216028
Марија Мијајлевска4101226
Марија Манчевска104822
Тамара Младеновска441018
Сандра Здравковска48416
Марија Василевска4004
Сениори МИКСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Иван Пејовски / Ина Стефановска1616032
Димитар Цикарски / Ана Марија Бајиќ016016
Филип Анастасов / Марија Манчевска120012
Петар Живковски / Елена Ристеска0000
Борис Цикарски / Клеопатра Стојанова0000
Сениори ЖДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Марија Мијајлевска / Тамара Младеновска12121236
Неда Илиева / Ивана Ристеска0161632
Ина Стефаноска / Елена Ристеска1616032
Сениори МДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Борис Цикарски / Димитар Цикарски161632
Стефан Јанев / Филип Анастасов121224
Кристијан Николовски / Андреј Павлов10010
Иван Пејовски / Петар Живковски000
Ветерани МСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2022)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Сашо Ристоски1041630
Јане Никодиновски4161030
Марјан Стојановски812424
Адо Дупњак410822
Томислав Христов441220
Зоран Глоговац124420
Бојан Костадинов160016
Горан Тасевски08412
Игор Миноски4004
Јане Ивановски0101
Ветарани ЖСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Лидија Мано Илиев1616032
Дези1212024
Ана Марија Бајиќ1010020
Арсова Славица0808
Марија Манчевска8008
Ветарани МИКСI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Марјан Стојановски / Ана Марија Бајиќ8121636
Горан Тасевски / Лидија Мано Илиев1616032
Дези / Томче Христов1010020
Зоран Глоговац / Марија Манчевска120012
Милена Митревска / Томче Христов001212
[table “” not found /]

Натпреварувачка сезона 2020/21

У9 МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Леон Тасевски66618
Виктор Петрески5005
Кристијан Георгиевски0505
Марио Бошковски3003
Андреј Ѓорѓиевски0303
У11 МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно;
Леон Тасевски88824
Виктор Поленак67720
Андреј Цубалевски35513
Дариус Сотцки73010
Матеј Мицевски3306
Кален Тасевски3306
Лазар Саздов1506
Максим Милошевски3104
Стефан Аврамовски1102
Марко Наумов0101
У11 ЖСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно;
Ива Живковска66618
Софија Шашков55515
Ѕвезда Велевска3339
У11 МиксI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III колоВкупно:
Леон Тасевски / Софија Шашков066
Кален Тасевски / Ѕвезда Велевска055
У11 МДI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно;
Виктор Поленак / Андреј Цубалевски66618
Марко Наумов / Лазар Саздов05510
Дариус Сотцки / Максим Милошевски5005
Кален Тасевски / Леон Тасевски000
У13 МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Јован Павловски66618
Лука Стефановски55515
Дамјан Попов33410
Јосиф Димов336
Евгениј Панговски156
Давор Трајковски112
Иван Младеновски000
Давид Лазаревски000
У13 МИКСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Јован Павловски / Ива Живковска66618
Дамјан Попов / Дона Стрезовска55010
У13 ЖСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Ивана Трпеска57517
Неда Илиев68014
Ива Живковска35614
Мила Цоњковска3508
Дона Стрезовска1304
Матеа Павловска1304
Теодора Павловска1102
Ангела Трпеска1001
У13 МДI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Јован Павловски / Јука Стефановски66618
Јосиф Димов / Евгениј Панговски55010
Иван Младеновски / Давид Лазаревски3306
У13 ЖДI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Ивана Трпеска / Ангела Трпеска66618
Теодора Павловска / Матеа Павловска55515
У15 МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Далибор Аврамовски55616
Марио Џон66012
Петар Цоњковски33511
Марко Христов3306
Горазд Чобанов1102
Виктор Максимовски1102
Леонид Попов1102
У15 ЖСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Ивана Ристеска06611
Маја Колевска61310
Јана Трпчевска0505
Тамара Петрушевска0055
У15 МДI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III колоВкупно:
Леонид Попов / Марко Христов55515
Марио Џон / Никола Шашков66010
У15 ЖДI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Мила Цоњковска / Сара Костовска05611
Неда Илиев / Ивана Ристеска0606
У15 МИКСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Петар Цоњковски / Мила Цоњковска56617
Горазд Чобанов / Јана Трпчевска05510
Неда Илиев / Марио Џон6006
Далибор Аврамовски / Тамара Петрушевска0000
Ивана Ристеска / Тамара Петрушевска0000
У17 МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Никола Шашков66618
Филип Атанасов55010
Филип Ангеловски3306
Марко Станишиќ1102
Стафан Крковски1001
У17 ЖСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Марија Мијајлевска61512
Елена Ристеска06612
Сандра Здравковска55111
Ана Златановска3339
Стефанија Здравковска1337
Викторија Јовановска3115
Милена Богоева1135
Тамара Младенова0011
У17 МИКСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Ивана Ристеска / Никола Шашков06612
Неда Илиев / Марио Џон0505
У19 МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III колоВкупно:
Иван Пејовски60612
Борис Цикарски56011
Давид Алексовски1359
Филип Анастасов3508
Александар Мешков1337
Дамјан Стефановски3003
Давид Кавраков1001
У19 ЖСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Елена Ристеска06612
Ива Стефановска05510
Марија Василевска6039
Моника Милицавска5038
У19 ЖДI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Ива Стефановска / Елена Ристеска06612
Марија Василевска / Моника Милицавска05510
Сениори МСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Иван Пејовски62618
Димитар Цикарски56516
Борис Цикарски3508
Кристијан Николовски1135
Стефан Јанев1102
Сениори ЖСI коло (28.03.2021)II коло (30.05.2021)III коло (20.06.2021)Вкупно:
Ина Стефановска60612
Ана Марија Баљиќ1607
Марија Манчевска5005
Сениори МИКСI коло (28.03.2021)II колоIII коло (20.06.2021)Вкупно:
Иван Пејовски / Ина Стефановска60612
Димитар Цикарски / Ана Марија Баљиќ56011
Ветерани МСI коло (28.03.2021)II колоIII колоВкупно:
Горан Тасевски66
Јосиф Станковиќ55
Марјан Стојановски33
Јане Ивановски33
Томче Христов11
Зоран Глоговац11
Јане Николовски11
Амир Дрпњак11
Ветарани ЖСI коло (28.03.2021)II колоIII колоВкупно:
Лидија Мано Илиев66
Ана Марија Баљиќ55
Ветарани МИКСI коло (28.03.2021)II колоIII колоВкупно:
Марјан Стојановски / Ана Марија Баљиќ55
Горан Тасевски / Лидија Мано Илиев66
Ветарани МДI коло (28.03.2021)II колоIII колоВкупно:
Јане Николовски / Томче Христов55
Зоран Глоговац / Јосиф Станковиќ66

ЕКИПНИ ПОБЕДНИЦИ ЗА НАТПРЕВАРУВАЧКА 2019/2020 година ПО КАТЕГОРИИ

ГЕНЕРАЛЕН ЕКИПЕН ПОБЕДНИК ЗА НАТПРЕВАРУВАЧКА 2019 година ВО СИТЕ КАТЕГОРИИ
1. БК “ Инекс “ – 109 бода
2. БК “ Оникс “ – 88 бода
3. БК “ ВИП “ – 65 бода
4. БК “ ИНИТ “ – 50 бода
5. БК “ Победа “- 47 бода
6. БК “ Алфа “ – 32 бода
7. БК “ Пикок “ – 32 бода

Категорија У-15Категорија У-17Категорија У-19
БК ИнексБК ОниксБК Инекс
БК ИНИТБК ВИПБК Оникс
БК ОниксБК ИнексБК ВИП
БК ВИПБК ПикокБК Победа
БК ПобедаБК ПобедаБК Алфа
БК АлфаБК ИНИТБК ИНИТ
БК ПикокБК АлфаБК Пикок
У-15 МСУ-17 МСУ-19 МС
Лука СтефановскиМарио ЏонЛеонид Стојанов
Виктор ПоленакНикола ШашковИван Пејоски
Михаил ИвановскиПетар ЦоњковскиПетар Живковски

Соработници

У15 МДI коло (14.11.2021)II коло (26.12.2021)III коло (03.04.2022)Вкупно:
Лука Стефановски / Јован Павловски16121644
Јосиф Димов / Дамјан Јакимовски10161238
Дамјан Попов / Матеј Ташковски12101032
Стефан Аврамовски / Матеј Мицевски88824

ПОЕДИНЕЧНИ ПОБЕДНИЦИ ПО КАТЕГОРИИ И ДИСЦИПЛИНИ

У-15 МСУ-17 МСУ-19 МС
Лука СтефановскиМарио ЏонЛеонид Стојанов
Виктор ПоленакНикола ШашковИван Пејоски
Михаил ИвановскиПетар ЦоњковскиПетар Живковски
У-15 ЖСУ-17 ЖСУ-19 ЖС
Неда ИлиеваИвана РистескаЕлена Ристеска
Јана БелеваТамара ПетрушевскаИва Стефановска
Мила СпасоваЈована ЈовиќВикторија Младеновска
У-15 МДУ-17 МДУ-19 МД
С.Јовановиќ/И.стефановскиД. Аврамовски/Ф.анастасов


Л.Стојанов/Б.Цикарски
Д.Лазаревски/И.Младеновски М.Христов/Ф.ФидановскиД.Генчев/Д.Неделковски
Ф.Русески/Д.СотцкиМ.Трајковиќ/М.КотевскиД.Кавраков/Д.Јовановски
У-15 ЖДУ-17 ЖДУ-19 ЖД
М.Цоњковска/С.ШашковТ.Јовановиќ/Ј.ТрпчевскаМ.Груевска/Т.Колевска
Ц.Коруновска/В.КоруновскаС.Костовска/С.МилошевскаР.Лазовска/И.Митревска
И.Трпчевска/Ива ЖивковскаВ.Јовановска/М.КолеваБ.Богојевска/Г.Стаматовска
У-15 МХУ-17 МХУ-19 МХ
Л.Стефановски/Н.ИлиеваМ.Христов/И.ИбушевскаИ.Пејоски/И.Стефановска
Ј.Павловски/Е.ПетревскаД.Матов/Ј.БелеваД.Генчев/С.Савевска
Ј.Димов/Д.СтрезовскаС.Стојчев/А.ИлиеваМ.Шахин/Т.Костовска